РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ 2019.

Републичко такмичење из технике и технологије ученика од 5. до 8. разреда одржано је у Параћину у ОШ "Ђура Јакшић" 17. и 18.5.2019. године. Нашу школу представљали су ученици Арсић Урош 6/3 и Кошанин Магдалена 6/2 са својим наставником Михајло Мојовићем. Наши ученици постигли су запажене резултате на овом такмичењу, такмичећи се у дисциплини ракетно моделарство. Првог дана такмичења радили су тест знања и практично састављање модела ракете док су другог дана такмичења на аеродрому у Параћину и лансирали ракете. Магдалена и Урош су на овом такмичењу заслужили 3. награду освојивши 10. и 14. место од укупно 68 такмичара. На овом такмичењу и наставник Михајло Мојовић је награђен од стране Друштва педагога техничке културе за рад и допринос развоју предмета техника и технологија у протеклих годину дана. Награду му је уручио председник ДПТКС Митар Митровић.