Екскурзије

Програмом рада Основне школе "Рашка" за школску 2017/2018. годину, планирана је настава у природи (1-4.разред) и екскурзије за ученике од 5. до 8. разреда.

Трајање наставе у природи: 4 дана; трајање екскурзије: 5. и 6. разред - један дан, 7. разред - два дана и 8. разред - три дана.

РЕЛАЦИЈЕ

1. За реализацију наставе у природи за ученике од 1. до 4. разреда ОШ "Рашка".
    ЗЛАТИБОР  - 4 пуна пансиона - 5 дана у објекту
    Време реализације: од маја 2019. до краја наставе

5. разред (једнодневна екскурзија); Путни правац: РАШКА - КРАГУЈЕВАЦ (обилазак акваријума, Шумарице ) - СВИЛАЈНАЦ  (обилазак природњачког музеја и Дино парка) - долазак у Манасију, обилазак манастира - обилазак Ресавске пећине - КРАГУЈЕВАЦ (пауза у ТЦ Плаза)- РАШКА
    Време реализације: мај 2019.

6. разред (једнодневна екскурзија); Путни правац: РАШКА - КРУШЕВАЦ (обилазак Лазаревог града са посетом цркве Лазарица) - НИШ (обилазак Чегра, Логора смрти, Ћеле куле и Медијане ) - РАШКА
    Време реализације: мај 2019.

7. разред (дводневна екскурзија); Путни правац: РАШКА - СМЕДЕРЕВО - БЕОГРАД - РАШКА (план посете: Смедревска тврђава, Музеј илузија у Београду, позоришна представа, Храм светог Саве, Астрономска опсерваторија, Авалски торањ, стадион Партизана и Црвене звезде, слободно време у улици Кнез Михајла)- Рашка). Преноћиште у хотелу Србија у Београду.
    Време реализације: мај 2019.

8. разред (тродневна екскурзија): Путни правац: РАШКА - СМЕДЕРЕВО - БЕОГРАД - ОРАШАЦ - АРАНЂЕЛОВАЦ - ТОПОЛА - ОПЛЕНАЦ - КРАГУЈЕВАЦ - РАШКА (1. дан: РашкаВелика Плана (обилазак цркве Покајнице) - Смедерево (обилазак Смедеревске тврђаве) - Београд (обилазак Авалског торња, смештај у хотел, вечера, Позоришна представа, ноћење); 2. дан: Београд (доручак, обилазак музеја Никола Тесла, разгледање Београда из отовреног туристичког аутобуса, обилазак Храма Светог Саве, обилазак стадиона Партизана и Црвене Звезде, ручак, обилазак Калемегдана, ЗОО врта и слободно време за шетњу Кнез Михајловом улицом, повратак у хотел, вечера, дискотека, ноћење); 3. дан: Београд (доручак, напуштање хотела) - Орашац (обилазак комплекса) - Аранђеловац ( обилазак Рисовачке пећине, слободно време у парку) - Топола (ручак, обилазак Опленца) - Крагујевац (слободно време у ТЦ Плаза) - Рашка)
    Време реализације:  мај 2019.