ФОРМИРАН ОПШТИНСКИ САВЕТ РОДИТЕЉА

Датум: 13. Decembar 2017 22:39 Категорија: Новости

Ступањем на снагу новог Закона о основама образовања и васпитања, чланом 121. прописано је оснивање Општинског савета родитеља. У уторак, 12.12.2017. године, у просторијама наше школе конституисан је Општински савет родитеља општине Рашка. Општински савет родитеља чине представници савета родитеља,  свих установа са подручја општине Рашка.
На конститутивној седници извршен је избор председника и заменика председника Општинског савета родитеља. Договорено је да се на наредној седници усвоји програм рада Савета.
Представници савета родитеља бирају се сваке школске године.
Савет има пуну подршку локалне самоуправе и на конститутивној седници је присуствовала и општинска просветна инспекторка Мила Росић Жупањац.

Прилог РТВ Коперникус Рашка поводом оснивања Општинског савета родитеља, можете погледати овде.