ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 19. April 2018 23:27 Категорија: Новости

У недељу, 15. априла 2018. године у Сирчи (Краљево), одржано је окружно такмичење из Књижевне олимпијаде. Нашу школу представљало је 10 (десет) ученика 7. разреда са наставницом српског језика Лидијом Премовић и 5 (пет) ученика 8. разреда са наставницом Слађаном Распоповић.

Наши ученици постигли су запажене резултате, а највише успеха су имали ученици 7. разреда, Жељана Кошанин, 1. место, Мина Петровић 2. место, Марта Мишовић 3. место, Лена Радуловић 3. место, Сара Дробњаковић 3. место, Ирина Трифуновић 3. место, док је код ученика 8. разреда највише успеха имала ученица Јована Митровић која је освојила 3. место.

Ученице Жељана Кошанин и Мина Петровић оствариле су пласман на републичко такмичења, које ће се одржати 12.маја 2018. године у Сремским Карловцима.

Ученицима и наставницима честитамо на постигнутим резултатима и желимо пуно успеха на такмичењу у Сремским Карловцима.

Комплетан пласман са окружног такмичења, можете погледати овде.