ЕЛЕКТРОНСКИ ДНЕВНИК

Датум: 03. April 2019 07:45 Категорија: Новости

У среду 13.02. и четвртак  14.02.2019. године одржана је обука коришћења електронског дневника. Координатор за обуку професора разредне наставе је Горица Кузмановић, проф. разредне наставе, а за професоре предметне наставе Оливера Сочанац, проф. технике и технологије. Обука је одржана у просторијама школе, у кабинету  за информатику и кабинету за техничко образовање. Дигитализацијом дневника долази до иновација у раду наставника. Наставници су дужни да сада путем  личних налога  свакодневну евиденцију о одржаним часовима, оценама, изостанцима воде у дигитализованом облику. Координатори су презентовали предности коришћења електронског дневника у односу на ранији облик, као и упутство за коришћење истог . Неке од предности су: доступност, уштеда на времену, објективност у оцењивању, објективност у оправдавању изостанака ученика, лакше евидентирање постигнућа, тј оцењивања, увид у постигнућа и дисциплину ученика на свим часовима које ученик похађа.

Координатори су давали смернице за рад (коришћење налога) и решавали недоумице обучаваног наставног кадра.

Почетак другог полугодишта остаће уписан у историји наше школе, када су традиционални папирни дневници отишли у историју.