Републичко такмичење из технике и технологије

Датум: 27. Maj 2019 12:46 Категорија: Новости

У петак и суботу, 17. и 18. маја 2019 године у ОШ "Ђура Јакшић" у Параћину, одржано је 60. републичко такмичењењ из технике и технологије. Као и претохдних година и ове године пласман на републичко такмичење остварило је око 650 ученика распоређених у 9 такмичарских дисциплина.
Наша школа је имала два ученика на овом такмичењу у дисциплини ракетномоделарство, Арсић Уроша и Кошанин Магдалену, ученици 6. разреда са својим наставником Михајлом Мојовићем.
Магдалена и Урош постигли су  запажени резултат на овом такмичењу освојивши две треће награде. Осим ученика и наставник Михајло је награђен од стране Друштва педагога техничке културе Србије за рад и допринос у развоју предмета техника и технологије у преотеклих годину дана.

Ученицима и наставнику честитамо на постигнутом успеху.