РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ "ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ?"

Датум: 23. Maj 2016 22:18 Категорија: Новости

У организацији Ауто-мото савеза Србије (АМСС) и Друштва наставника техничке културе Србије, 20-21.маја 2016. године у Београду одржано је дводневно Републичко такмичење "Шта знаш о саобраћају". Нашу школу представљали су ученица 6. разреда, Ана Премовић и наставник, Михајло Мојовић.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 23. Maj 2016 22:08 Категорија: Новости

На Републичком такмичењу Књижевна олимпијада, које је одржано, 15. маја 2016. године на Филолошком факултету у Београду, нашу школу представљале су две ученице 7. разреда, Марта Милићевић и Јована Чорбић, као и наставница Сунчица Тимотијевић

Ученица Марта Милићевић, освојила је 4. место, док је Јована Чорбић, освојила 6. место.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ТИО, Ниш

Датум: 22. Maj 2016 12:57 Категорија: Новости

У Нишу, 13. и 14. маја 2016. године у Гимназији "Светозар Марковић", одржано је Републичко такмичење из техничког и информатичког образовања. Нашу школу на овом такмичењу су представљали, ученица 6. разреда, Александра Кошанин, аутомоделарство, ученици 7. разреда, Алекса Николић и Александар Вучковић, ваздухопловно моделарство, Вук Чорбић и Обрен Бабић, дизалице, као и ученик 8. разреда, Антонио Лекић, ракетно моделарство. Од наставника на такмичењу су присуствовали Михајло Мојовић и Оливера Сочанац.

Као и претходних година, ученици наше школе остварили су запажене резултате на овом такмичењу.

Слике са овог такмичења можете погледати овде.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ТЕСЛА ИНФО КУП

Датум: 22. Maj 2016 12:55 Категорија: Новости

14.05.2016. године у Електротехничкој школи "Никола Тесла" у Нишу, одржано је републичко такмичење Тесла Инфо Куп. Нашу школу представљали су, ученица 7. разреда, Мина Мишовић и ученик 8. разреда, Михајло Караџић, са својом наставницом Биљаном Марковић.

Учеснике је прво поздравио, пожелевши добродошлицу и успех на такмичењу директор школе Небојша Соколовић, а потом и начелник Школске управе у Нишу, Гејо Драган, као и председник Педагошког удружења информатичара Србије, Драган Илић.

Право учешћа на такмичењу, прошавши кроз претходне три фазе такмичења, стекло је 116 ученика из 46 школа, организованих у 58 двочланих тимова.

Ученици су се надметали у две дисциплине -
Moodle тест и Android квиз.

Ученици наше школе су остварили запажене резултате.

Шта знаш о саобраћају?

Датум: 18. April 2016 11:40 Категорија: Новости

Дана, 16. априла 2016. године у ОШ "Сутјеска" у Супњу, одржано је општинско такмичење "Шта знаш о саобраћају?". Нашу школу су на овом такмичењу представљали ученици у све три категорије А, Б и Ц, по два дечака и две девојчице.

Наши ученици су имали запажене резултате:
У "А" категорији, 1. место освојио је Лука Булатовић, док је Јана Симовић заузела 2. место, ученици 3.разреда
У "Б" категорији, 1. место освојио је Вања Петровић ученик 4.разреда, 1. место Жељана Кошанин 5.разред, 2. место Теодора Премовић ученица 4. разреда.
У "Ц" категорији, 1. место освојила је Ана Премовић, ученица 6. разреда.

У екипном пласману, ученици наше школе су освојили 1. место у "А" категорији, 1. место у "Б" категорији и 2. место у "Ц" категорији.

Слике са доделе диплома и бицикли за екипно освојено 1.место, можете видети овде.

УПИС ПРВАКА

Датум: 04. April 2016 22:45 Категорија: Новости

Директор школе, Игор Станишић, дао је изјаву за РТВ Коперникус Рашка. Изјаву директора можете погледати овде.

РАСПОРЕД ТАКМИЧЕЊА ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. ГОДИНУ

Датум: 25. Decembar 2015 19:13 Категорија: Новости

Распоред такмичења за школску 2015/2016. годину, можете погледати овде.

КОНКУРСНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА НАБАВКУ УСЛУГЕ ПРЕВОЗА РАДНИКА И УЧЕНИКА

Датум: 15. Decembar 2015 13:22 Категорија: Новости

Конкурсну докуметацију за набавку услуге превоза радника и ученика ОШ "Рашка" за календарску 2016. годину, можете преузети овде.

ОДЛУКА О ДОДЕЛИ УГОВОРА ЗА ЈНМВ УСЛУГЕ ИЗВОЂЕЊА ЕКСКУРЗИЈЕ УЧЕНИКА ОД 5. ДО 8. РАЗРЕДА И НАСТАВЕ У ПРИРОДИ УЧЕНИКА ОД 1. ДО 4. РАЗРЕДА У ШКОЛСКОЈ 2015/2016. ГОДИНИ.

Датум: 13. Novembar 2015 18:14 Категорија: Новости

Одлука о додели уговора за ЈНМВ услуге извођења екскурзије ученика од 5. до 8. разреда и наставе у природи ученика од 1. до 4. разреда у школској 2015/2016. години, можете преузети овде.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 06. Novembar 2015 14:34 Категорија: Новости

Обавештавам ученике да су 9., 10. и 11. новембар нерадни дани.
У школу се полази у четвртак 12.новембра 2015. године.

У прву смену иду ученици: нижих разреда индекси 1 и 2,  5. и 6. разред.
У другу смену иду ученици: нижих разреда индекси 3 и 4, 7. и 8. разред.