Дан школе

Датум: 01. Jun 2014 14:07 Категорија: Новости

У препуној сали Дома културе у присуству представника локалне самоуправе, чланова колектива, ученика и многобројних гостију, у  четвртак 29. маја 2014. године свечано је обележен Дан ОШ Рашка.

Републичко такмичење Књижевна олимпијада

Датум: 14. Maj 2014 15:40 Категорија: Новости

По традицији Републичко такмичење Књижевна олимпијада одржано је у Сремским Карловцима, 9. и 10.маја 2014. године.

Нашу школу на овом такмичењу представљали су ученици 7.разреда: Љубица Станчић, Никола Трифуновић, Неда Мареновић и ученице 8.разреда: Јована Денић, Анђелија Беочанин, Јана Кузмановић.

У сусрет завршном испиту за 8.разред

Датум: 08. Maj 2014 20:22 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја  издало је стручно упутство за спровођење завршног испита на крају основног образовања и васпитања за школску 2013/2014.годину.

Стручно упутство можете преузети  овде.

Екскурзија 8.разред

Датум: 08. Maj 2014 17:24 Категорија: Новости

Школским програмом за ученике 8.разреда предвиђена је екскурзија у трајању од 3 дана. Екскурзија је реализована 5.,6. и 7.маја 2014.године. Екскурзија је реализована са маршрутом Рашка-Ваљево-Београд-Топола-Крагујевац-Рашка.

Републичко такмичење из ТИО

Датум: 01. Maj 2014 17:36 Категорија: Новости

На Републичком такмичењу из техничког и информатичког образовања које је одржано, 25. и 26.4.2014. године у Врању, нашу школу су представљали 2 (два) ученика 5. разреда и 3 (три) ученика 8.разреда.

Пролећни распуст

Датум: 16. April 2014 22:16 Категорија: Новости

Пролећни распуст за ученике основних школа почиње од четвртка, 17.4.2014.године. Први радни дан је четвртак 24.4.2014.године.

Ученици 5. и 6. разреда, као и ученици нижих разреда са индексом 1 и 2 ће ићи у по подневну смену, док ученици 7. и 8. разреда као и ученици нижих разреда са индексом 3. и 4. пре подне.

Општинска такмичења

Датум: 16. April 2014 21:49 Категорија: Новости

Ове школске године домаћин свих општинских такмичења била је ОШ "Јосиф Панчић" Баљевац.

Они су се потрудили и приказали нам резултате свих такмичења која су се одржала у њиховој школи.

Ученици наше школе, као што се то види на горњој слици су остварили одличне резултате на општинским такмичењима, све похвале за ученике као и за њихове наставнике.

Интервју директора школе за РТВ Рашка

Датум: 19. Februar 2014 23:11 Категорија: Новости

Интервју директора школе за локалну РТВ Рашка можете погледати на следећем линку.

МАЛА МАТУРА

Датум: 29. Januar 2014 09:52 Категорија: Новости

Збирке задатака из којих ће осмаци моћи да се припремају за малу матуру биће у продаји крајем јануара и за њих ће родитељи укупно морати да издвоје 560 динара.

- Према прелиминарном договору са Просветним прегледом који штампа три збирке за осмаке, збирка из математике ће коштати 160 динара, из српског језика 270 и збирка намењена припреми за комбиновани тест 130 динара - каже Драган Банићевић, директор Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања који је припремао ове збирке.

На завршном испиту неће бити истоветни задаци као у збиркама, јер ће ове године на малој матури бити само непознати задаци. То значи да ће збирке помоћи матурантима да обнове градиво и да провере знање, али не могу очекивати да такве задатке добију и на тесту.

Сходно завршном испиту на коме ће близу половине задатака бити они са основног нивоа (лакши задаци), иста концепција биће и у збиркама. Најмање ће бити задатака са напредног нивоа (најтежи задаци).

ТАКМИЧЕЊА 2013/14.

Датум: 26. Januar 2014 17:07 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја  издало је стручно упутство о организовању такмичења и смотри ученика основне и средње школе.

Ово упутство и распоред такмичења по предметима можете погледати на следећем
линку.