ПРИЈЕМ УЧЕНИКА КОД ПРЕДСЕДНИКА ОПШТИНЕ

Датум: 06. Jul 2018 13:47 Категорија: Новости

Обавештавају се ученици, носиоци дипломе "Вук Караџић" као и будући прваци (ученици који полазе у први разред у школској 2018/2019.) да су  у обавези да дођу у понедељак, 9. јула 2018. године у 12 часова, у салу Комитета на пријем код председника општине, ради доделе пригодних поклона.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ 8. РАЗРЕДА

Датум: 28. Jun 2018 10:44 Категорија: Новости

Обавештавају се ученици 8. разреда, да је на улазним вратима школе залепљена листа са укупним бројем бодова (бодови из школе и са завршног испита). Потребно је да исту провере.

Попуњавање листе жеља, биће у петак, 29. јуна 2018. године од 9 часова. Листу жеља ОБАВЕЗНО мора потписати родитељ или старатље ученика.

Конкурс за упис у средњу школу, можете преузети овде.

ПРОСЛАВА МАТУРСКЕ ВЕЧЕРИ

Датум: 12. Jun 2018 09:34 Категорија: Новости

Ученици 8. разреда, генереације 2003, прославили су своју малу матуру у петак, 8.6.2018. године. Матура је традиционално прослављена шетњом централним улицама града, а потом је настављена уз журку у просторијама школе. Свим ученицима честитамо на завршеном основном образоваању и желимо пуно успеха и здравља у даљем школовању.

Прилог РТВ Коперникус Рашка, можете погледати овде.

ПОСЛЕДЊИ НАСТАВНИ ДАН ЗА УЧЕНИКЕ 8. РАЗРЕДА

Датум: 03. Jun 2018 23:25 Категорија: Новости

Ученици 8. разреда, свој последњи наставни дан прославили су традиционално у дворишту школе. Уз организовану журку и DJ-а, ученици су се игром и песмом опростили од основне школе. На један прелеп начин ученици су се забављали, а како је време журке истицало појављивала се и по која суза и жал што више неће седети у оним клупама у којима су провели претходних 8 година са својим другарима.

Ученицима генерације 2003. желимо пуно здравља и успеха у даљем школовању и да Основну школу "Рашка" презентују на најбољи начин као и до сад што су радили на разним такмичењима и приредбама.

Више слика са прославе последњег дана можете погледати овде.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ХЕМИЈЕ

Датум: 03. Jun 2018 22:55 Категорија: Новости

У Београду, на Хемијском факултету, одржано  је 54. републичко такмичење из хемије за ученике основних школа у периоду од 18. до 20. маја 2018. године. Ученица 7.разреда наше школе, Катарина Вељковић са својом наставницом хемије, Биљаном Јоксимовић, учествовала је на овом такмичењу и на добар начин представила нашу школу и нашу општину.

Ученици и наставници честитамо на учешћу и оствареном пласману на републичком такмичењу.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ 8.РАЗРЕДА

Датум: 01. Jun 2018 15:49 Категорија: Новости

Сви ученици 8.разреда који су се пријавили за полагање пријемног испита у информатичко одељење Гимназије у Рашки, треба да прочитају обавештење у вези полагања пријемног овде.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 31. Maj 2018 22:27 Категорија: Новости

У Београду је 25. и 26. маја 2018. године одржано 49. републичко такмичење "Шта знаш о саобраћају?" у организацији АМСС и Друштва наставника техничке културе. Нашу школу, а и општину Рашка,  представљали су ученици Вања Петровић, 6. разред и Ана Премовић, 8.разред са наставницима техничког и информатичког образовања Михајлом Мојовићем и Оливером Сочанац. ПРвог дана ученици су радили саобраћајни тест, а другог дана у Леденој дворани хале Пионир, ученици су возили полигон спретности и полигон практичног понашања у саобраћају. Оба наша ученика остварили су запажени резултат и показала знање како на тестовима тако и у практичној вожњи на полигону.

Ученицима и наставницима честитамо на постигнутом успеху и уједно се захваљујемо Савету за безбедност саобраћаја општине Рашка, који нам пружају финансијску и техничку помоћ у спремању ученика за ово такмичење.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 30. Maj 2018 09:16 Категорија: Новости

Ученик, Александар Миладиновић, са наставницом српског језика, Лидијом Премовић, учествовао је на републичком такмичењу из српског језика и језичке културе одржаном 26.5.2018. године у Тршићу. Александар је имао 15 од могућих 20 поена и тиме је освојио запажено 6.место и представио нашу школу и општину у најбољем светлу.

Ученику и наставници честитамо на постигнутом успеху.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 30. Maj 2018 09:00 Категорија: Новости

Ученице, Жељана Кошанин и Мина Петровић са наставницом српског језика, Лидијом Премовић, учествовале су на републичком такмичењу из српског језика, књижевна олимпијада, одржаном 12.5.2018. године у Сремским Карловцима. Жељана Кошанин са освојених 13 и Мина Петровић са освојених 11 бодова постигле су запажени резултат.

Ученицама и наставници честитамо на учешћу на републичком такмичењу и постигнутом резултату.

ДАН ШКОЛЕ

Датум: 27. Maj 2018 22:31 Категорија: Новости

У петак 18.5.2018. године са почетком у 12 часова у просторијама Дома културе у Рашки, приређена је приредба поводом прославе Дана школе. Присутне госте поздравио је директор школе, и том приликом се захвалио локалној самоуправи, јавним предузећима и другим школама на сарадњи и помоћи. Осим тога, директор је истакао и важност основног образовања и похвалио наставнике и ученике за постигнуте резултате на такмичењима. Након поздравне речи директора, на позорници Дома културе смењивали су се ученици свих разреда наше школе са различитим садржајем свих епоха.

Поводом Дана школе, из штампе је изашао и јубиларни 50. број школског часописа Реч младих.

Видео прилог са приредбе, који је забележила РТВ Коперникус Рашка, можете погледати овде.

Слике са приредбе можете погледати овде.