ЖОГАРИЈА 2019

Под овим слоганом „Игра нека почне, осмех нека сија јер ово је игра Жогарија“ , на нашу радост и ове године Рашка је домаћин једне традиционалне спортске манифестације , где су деца свих основних школа наше општине могла да се кроз игру, забаву и лепо расположење друже ... Већ 13 година уназад, Жогарија је забавна и веома поучна манифестација која привлачи велику пажњу малишанима , предшколаца и ученика нижих разреда основних школа који се такмиче у фудбалу 3 на 3, играма спретности, квизу знања али и плесу, уче фер плеју и дружењу које нема границе.... Рашка је дочекала Жогарију у широком загрљају малишана из основних школа! Организатор је одушевљен феноменалним спортским духом и позитивном енергијом коју су сви зрачили. Свако је имао прилику да покаже своја знања и вештине и да се забави у процесу игре. Све школе су показале прави спортски дух и поштено се бориле! У фер игри најбоље резултате остварила је наша школа која је победила, показала најбољу фер игру, и нашим ученицима желимо пуно успеха у представљању своје општине на државном такмичењу.