ДАН ШКОЛЕ

Датум: 03. Jun 2016 22:54 Категорија: Новости

Дана, 23. маја 2016. године, у  Дому културе, одржана је свечаност поводом Дана школе. Свечаности су присуствовали председник општине Игњат Ракитић са сарадницима, директори јавних предузећа и установа, представници Војске, Министарства унутрашњих послова,  Српске Православне Цркве и многобројни гости и званице.

Основна школа "Рашка" има преко 850 ученика у 36 одељења, где наставу изводи 52 наставника који савесно и одговорно извршавају своје обавезе. Резултати рада виде се кроз успех ученика на пријемним испитима и многим такмичењима, где школа традиционално има представнике и добре резултате на републичким такмичењима из скоро свих наставних области, рекао је директор школе Игор Станишић.

Ученици су се похвалили бројним наградама, а за све госте приредили су пригодан програм.