ПРИЛОГ РТВ КОПЕРНИКУС РАШКА ПОВОДОМ АКЦИЈЕ БИТКА ЗА ЗНАЊЕ

Датум: 07. Mart 2017 23:04 Категорија: Новости

Нашу школу посетила је екипа РТВ Коперникус Рашка, како би направила прилог о донацији робота од стране Фонда Б92 нашој школи. Прилог је направљен са наставником техничког и информатичког образовања, Михајлом Мојовићем  и са ученицима који иду на секцију Роботике.
Прилог можете погледати у менију ВИДЕО.

ПРОГРАМ БИТКА ЗА ЗНАЊЕ И АКЦИЈА КОДИГРАЊЕ

Датум: 24. Februar 2017 21:58 Категорија: Новости

Циљ КОДиграња је да се уз помоћ учења програмирања/кодирања код деце основношколског узраста развије критичко мишљење и вештине решавања проблема, али и да их мотивише да  се у будућности баве пословима у области ИКТ-а и тзв. СТЕМ занимања тј. подручјима природних и математичких наука, технологије и инжењерства.

Битка за знање и КОДиграње подразумеавају опремање основних школа у Србији ИТ и роботичком опремом и обучавање наставника да модерну опрему користе као наставно средство како би деци пружили квалитетно образовање, алате за развој и тако омогућили њихов улазак у глобалну заједницу.

Наша школа се укључила у овај национални програм у првом кругу школа које су добиле ову донацију у виду пет mBOT робота.

ПОСЕТА АМБАСАДОРА ТУРСКЕ

Датум: 24. Februar 2017 21:28 Категорија: Новости

Турска агенција за међународни развој и координацију (ТИКА), финансирала је обнову фасаде, замену столарије као и израду нових олука на Основној школи "Рашка" у јула 2016. године са 32.944 евра. Поводом реализованог пројекта уприличена је свечаност на којој су присуствовали Амбасадор Турске у Србији Tanju Bilgic, координатор ТИКА-е у Србији Mehmet Bayrak са својим сарадницима, председник општине Рашка Игњаt Ракитић са сарадницима.

Слике са свечаности можете погледати овде.

Видео прилог РТВ Коперникус Рашка, поводом ове свечаности, погледајте овде.

КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА И СМОТРИ ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017. ГОДИНУ

Датум: 14. Februar 2017 22:57 Категорија: Новости

Резултат слика за такмичење

Календар такмичења и смотри за школску 2016/2017. годину, можете погледати овде.

ИНТЕРВЈУ ДИРЕКТОРА ШКОЛЕ ЗА РТВ КОПЕРНИКУС РАШКА

Датум: 10. Januar 2017 19:05 Категорија: Новости

Поводом почетка наставе након новогодишњих и божићних празника, директор школе, Игор Станишић,  дао је интервју за РТВ Коперникус Рашка.

Директор је истакао да је све спремно за почетак наставе, да се просторије школе већ неколико дана загревају и да ће ученике сутра дочекати топле учионице. Истакао је да ће у пре подневној смени наставу похађати ученици са индексима 1 и 2 нижих разреда као и ученици 5. и 6. разреда, док ће наставу после подне похађати ученици са индексима 3 и 4 нижих разреда, као и ученици 7. и 8. разреда.

Комплетан интервју можете погледати овде.

ЂАЦИ ОД 11. ЈАНУАРА ПОНОВО У ШКОЛИ

Датум: 09. Januar 2017 15:50 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја на основу података које су прикупиле школске управе, а имајући у виду да је веома тешко надокнадити пропуштене часове,  донело је одлуку да настава у основним и средњим школама почне у среду, 11. јануара 2017. године.

КОНКУРСНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ЈАВНУ НАБАВКУ УСЛУГЕ АУТОБУСКОГ ПРЕВОЗА РАДНИКА И УЧЕНИКА ОШ "РАШКА" ЗА КАЛЕНДАРСКУ 2017. ГОДИНУ.

Датум: 20. Decembar 2016 21:18 Категорија: Новости

Конкурсну документацију за јавну набавку услуге аутобуског превоза радника и ученика ош "рашка" за календарску 2017. годину, можете преузети овде.

Подршка акцији "ЧЕПОМ ДО ОСМЕХА"

Датум: 04. Decembar 2016 18:30 Категорија: Новости

Од почетка школске године ученици и запослени наше школе активно учествују у еколошко - хуманитарној акцији удружења "ЧЕПОМ ДО ОСМЕХА" из Новог Сада.
Акција се за сада успешно реализује и прва количина чепова је послата у току претходне недеље.

Акција скупљања пластичних чепова се и даље наставља, ЈЕДАН ЧЕП ЈЕДАН ОСМЕХ :-)

ОДЛУКА О ДОДЕЛИ УГОВОРА ЗА ИЗВОЂЕЊЕ ЕКСКУРЗИЈА И НАСТАВЕ У ПРИРОДИ ЗА ШКОЛСКУ 2016/17. ГОДИНУ

Датум: 18. Novembar 2016 15:24 Категорија: Новости

Одлуку о извођењу екскурзије за ученике од 5. до 8. разреда као и наставе у природи за ученике од 1. до 4. разреда, можете преузети овде.

ПРЕДСТАВЉЕН ВОДИЧ ЗА ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ „КОРАК НАПРЕД У САРАДЊИ ШКОЛЕ И РОДИТЕЉА“

Датум: 06. Novembar 2016 22:16 Категорија: Новости